Cirno.pl - Najsilsza polska strona o Touhou

Czy wiesz, że w tym miejscu pojawiały się ciekawostki?

 

Akizu

Administrator, założyciel portalu, koordynator ekipy.

W fandomie M&A siedzę od dziecka. Na pierwszym konwencie byłem w 2004r i od tamtego czasu starałem się jeździć na tego typu imprezy możliwie jak najczęściej. Wielokrotnie bywałem na konwentach jako zwykły uczestnik, kilkakrotnie pomagałem jako helper, a od 2010r zacząłem jeździć także jako wystawca. Właśnie około 2010r dowiedziałem się też czym jest Touhou, choć w tamtym czasie interesowałem się głównie fanowskimi aranżacjami muzycznymi, a nie bezpośrednio serią gier. Z czasem moje zainteresowanie tą serią wzrastało i stało się moją pasją. Na co dzień natomiast, zajmuję się grafiką komputerową i fotografią.

Critz

Redaktor strony.

W cudowny świat Touhou zawitałem w 2010 roku. Od tamtej pory jestem pasjonatem zarówno gier danmaku (w których tłukę poziomy Hard i Lunatic) jak i technicznym rozgryzaczem bijatyk Touhou. Interesuję się również kanonem serii i zgłębianiem mitologii Gensokyo (youkai, shinto, etc), a także fanowskimi grami Touhou takimi jak skrypty Danmakufu czy karcianka Rumbling Spell Orchestra. Jestem także wielkim fanem Sanae Kochiyi. Od 2011 jeżdzę promować Touhou na konwenty w zachodniej Polsce, z planami na przyszłość by rozszerzyć konwentowanie na cały kraj. Moje ulubione aranżacje Touhou to te w stylu retro, jak np. te od Liverne, zaś wśród fanartów z serii moje gusta skłaniają się w stronę malowideł akwarelowych lub farbą akrylową, z umiarkowaną dawką moe. Ugodowy idealista, choć czasem leniwy i impulsywny. Zawodowo kształcę się na tłumacza języka angielskiego, zaś w przypływach weny trzaskam różnorakie poradniki i recenzje.

Kamruz

Koordynator atrakcji, YouTuber, streamer.

Fandom Touhou przewijał mi się przed oczyma wiele razy przeglądając internet. Dopiero pod koniec 2012 roku dowiedziałem się czym jest Touhou poprzez Osu!. O ile nie miałem czasu na samą grę to nie przeszkodziło mi wkroczyć i zafascynować się uniwersum Gensokyo. Moją ulubioną postacią jest Flandre Scarlet i z wiadomych przyczyn najczęściej gram w EoSD. Mimo tego dużo więcej czasu poświęcam na samą karciankę (Rumbling Spell Orchestra) i nigdy nie odmówie partyjki. Co do bijatyk z Touhou nie miałem za dużych styczności ale z chęcią bym to zmienił. Późny czas dołączenia do ekipy i ogólny brak czasu sprawił że nie mam wystarczającej wiedzy do pisania artykułów bądź paneli na konwentach lecz doświadczenie wyciągnięte z Youtube sprawiło że postanowiłem skupić się na promocji naszych małych dziewczynek w śmiesznych czapeczkach. W końcu ktoś musi zobaczyć wypociny reszty ekipy, a fandom w Polsce jest wciąż mały.

Son Mati

Moderator forum.

Fan chińskich bajek od 2007, miłośnik małych dziewczynek w śmiesznych czapkach od 2010, aktywny konwentowicz od 2011 roku. Do serii Touhou Project przyciągnęło go wyśmienite połączenie walk danmaku oraz dobrze napisanych historii, dlatego szczególnie ceni sobie PCB oraz SA. Sympatyk wszelako pojętej multimedialnej sztuki, a także matematyki, nauki ścisłej, historii przekrojowej oraz powieści kryminalnych. W społeczności chłodnych wróżek pełni rolę stróża prawa. Prywatnie pilny student.